Rynek warzywny

Witam

Mam pytanie czy w gminie Dopiewo - gdziekolwiek w gminie, funkcjonuje jakiś rynek warzywny? Chodzi mi o rynku takie jak w Poznaniu wildecki czy jezycki.
Mieszkając w centrum miasta miałam świeżych warzyw i owoców pod dostatkiem i sądziłam że tego na pewno mi nie zabraknie mieszkając na wsi, a tu zdziwienie :(
Żeby zaopatrzyć się w owoce czy warzywa muszę zdać się na łaskę dyskontow.

Ewentualnie czy są w naszej gminie jacyś rolnicy od których można bezpośrednio kupić owoce i warzywa?

Sezonowo, jak już jakieś

Sezonowo, jak już jakieś warzywa wyrosną, to stoją pojedyncze straganiki.
No i truskawy na poboczu.

Rynek

Jest rynek dwa dni w tygodniu w Stęszewie i w Buku

??

A czy to jest jeszcze gmina Dopiewo? Chyba nie...

Rynek warzywny

Proponuję zamiast trawnika zrobić ogródek warzywny.To są plusy mieszkania na wsi.Wychodzisz w piżamie rano np. po świeży szczypiorek do jajecznicy lub koperek do ziemniaków.Są tego też zalety bo sąsiadowi nie hałasi kosiarka.

Rynek Warzywny

Pyza zgadzam się z Tobą bo sam mam wydzielony ogródek warzywny i bardzo sobie to rozwiązanie chwalę, ale rozumiem też Agnieszkę bo nie każdy musi mieć zamiłowanie do hodowli warzywek :)
Uważam, że przydałby się ryneczek z warzywami w każdej miejscowości, może tym razem Pan Wójt mógłby coś zdziałać w ramach propagowania zdrowego żywienia..., wystarczy przecież zrobić porządek na placach będących własnością gminy i dać zachętę w postaci obniżenia lub rezygnacji z opłat targowych od handlu warzywami... U nas w Dopiewie jest mały plac targowy i handlują głownie w soboty, ale trudno to nazwać ryneczkiem kompletny brak organizacji i byle jakie straganiki ..oferta też mizeria.

Dodaj komentarz